Izvanučionička nastava: IZO - Balići, San Servolo, Institut za poljoprivredu i turizam i Veleučilište u Poreču
Autor: Ana Milovan, 16. 5. 2019.

Učenici 3. i 4. razreda, tehničari nutricionisti, posjetili su u pratnji nastavnica Elvedine Korda i Marine Grubešić u petak, 3. 5. 2019. prehrambene pogone u Istri, Institut za poljoprivredu i turizam te Veleučilište u Poreču.

Jutro je započelo posjetom pekare IZO - Balići gdje su vidjeli strojeve i tehnologije dobivanja pekarskih proizvoda koje su i sami kušali. Nakon svježih i ukusnih krafni posjetili su novu, modernu pivovaru San Servolo u Bujama te vidjeli strojeve i sirovine za proizvodnju raznih vrsta piva.

U Poreču, na Institutu za poljoprivredu i turizam, dobili su obilje informacija o maslinovom ulju i vinu, senzorskoj ocjeni kao i Propisima koje moraju zadovoljavati kada se stavljaju na tržište.

Izvanučionička nastava se nastavlja posjetom Veleučilištu Poreč i njihovom vinskom podrumu gdje su mnogi studenti napravili svoje prvo vino (Arman, Kozlović, Matošević...). Učenici su dobili informacije o nastavku obrazovanja na Veleučilištu.

Posjet završava vođenom senzorskom degustacijom istarskih vina teran i malvazija.

Fotografije u galeriji ovdje