Sudjelovanje u nacionalnoj kampanji "Zasadi stablo ne budi panj!" i akciji Sadimo zajedno „Jesen 2021.“
Autor: Ivan Okmaca, 8. 11. 2021.

Ove godine učenici i nastavnici naše škole sudjeluju u nacionalnoj kampanji sadnje stabala u Republici Hrvatskoj. Cilj kampanje je osvijestiti i educirati društvo o važnosti stabala, te očuvanju prirode i okoliša. Stabla smanjuju učinak negativnih klimatskih promjena tako što upijaju višak ugljikova dioksida iz atmosfere te obogaćuju naš planet kisikom. Tijekom kampanje, koja traje do kraja studenog, osim planirane sadnje, učenici će uz mentorstvo nastavnika sudjelovati u radionicama izrade plakata, stripova, blackout poezije, sakupljanja, pripreme i sadnje sjemena.

Radionice:

Blackout poezija -  Ivana Matić, prof.
Izrada plakata uz pomoć digitalnih alata – Ana Okmaca Pilepić, prof.
Sakupljanje i sadnja sjemena – Mirna Grujić, dipl.ing.

Informacije o kampanji koja se odvija u organizaciji Udruge za zaštitu prirode i okoliša nalaze se na poveznici Zasadi stablo, ne budi panj! – Udruga za zaštitu prirode i okoliša

Koordinatori kampanje na razini škole:

Irena Pastrovicchio, dipl.ing.
Ivan Okmaca, prof.