« Ožujak 2024 »

Radionice za roditelje

U našoj školi, za roditelje učenika prvih razreda, organiziraju se edukativne radionice pod nazivom "Uspješno roditeljstvo".

Radionice organizira Udruga "Odiseja", a projekt financira Grad Pula i Istarska županija.

Cilj - svrha radionica:

• unaprijediti roditeljske vještine i kompetencije
  • upoznati se s teorijom straha i osvijestiti strahove s kojima se susreću ulozi roditelja
  • upoznati se s osnovama komunikacije i vještinama koje pomažu uspostaviti i održati kvalitetniji odnos s djetetom
  • pomoć roditeljima u pronalaženju odgovora na njihova pitanja i dileme vezane za odgoj djece
  • razmjena iskustva i podrška roditeljima

Radionice vode pedagoginja škole Ljiljana Meščić Blažević i socijalna radnica iz Centra za soc. skrb Denise Vojvoda Scrobe.

e-Dnevnik za učenike i roditelje

Upute za korištenje e-Dnevnika

Potvrde o redovitom školovanju

Ispis potvrda o statusu učenika je omogućen u e-Dnevniku za učenike i roditelje.

Molimo vas da se za ispis potvrda prijavite u e-Dnevnik na poveznici https://ocjene.skole.hr.

Ovom je e-uslugom omogućeno izdavanje potvrda o trenutnom statusu školovanja za učenike osnovnih i srednjih škola.

Prijava se vrši AAI identitetom (za učenike, podaci kojima ulazite u e-Dnevnik) ili pristupnim podacima u sustavu e-Građani (roditelji preko ePass korisničkog imena i lozinke, bankovnih tokena ili mobilnih aplikacija, smart kartica, elektroničke osobne iskaznice – eOI itd.)

Korisnik s desne strane, u izborniku, može uz ostale podatke, vidjeti i novu rubriku Ispis potvrda. Odabirom navedene rubrike otvara se sučelje gdje se bira ime učenika i svrha dobivanja potvrde (u padajućem izborniku).

Potvrdu je moguće generirati u svrhu dokazivanja da je učenik u aktualnoj školskoj godini upisan u program i razred, odnosno da ima status redovitog učenika. Tako se naprimjer potvrde mogu dobiti u svrhu:

• ostvarivanja prava na učenički prijevoz
  • ostvarivanja prava na dječji doplatak
  • smještaja u učeničkom domu
  • stipendiranja
  • ostvarivanja prava na socijalnu pomoć
  • i drugo.

Potvrde se spremaju u mapu Moje potvrde i od tamo se mogu ponovno dohvaćati.

Ova potvrda vrijedi u digitalnom obliku (pravovaljana je), ali i kao isprintani dokument do 3 mjeseca.