Financiranje nabave udžbenika učenicima srednjih škola koji su članovi kućanstva koje je korisnik zajamčene minimalne naknade za šk. god. 2021./2022.
Autor: Ivan Okmaca, 20. 8. 2021.

Vlada Republike Hrvatske donijela je Odluku o financiranju obveznih udžbenika za učenike srednjih škola u Republici Hrvatskoj za školsku godinu 2021./2002. koji su članovi kućanstva koje je korisnik zajamčene minimalne naknade sukladno propisu kojim se uređuje područje socijalne skrbi.

Korisnici naknada obvezni su centrima za socijalnu skrb dostaviti potvrdu škole iz koje je jasno vidljivo da je učenik u šk. god. 2021./2022. upisan prvi puta u određeni razred, a za srednje strukovne škole i program i trajanje programa (zbog određivanja iznosa naknade).