Završen projekt "Annus Mirabilis 1922" - "Čudesna godina 1922."
Autor: Betina Boban, 27. 4. 2023.

U petak 21. travnja 2023. godine, u sklopu manifestacije Noć knjige, u atriju TSŠ-S.M.S.I. Dante Alighieri Pula-Pola održan je program posvećen dovršetku multidisciplinarnog projekta "Annus Mirabilis 1922" - "Čudesna godina 1922." Županijskog stručnog vijeća školskih knjižničara osnovnih i srednjih škola Istarske županije.

Otvorena je i prigodna izložba na kojoj su sve škole koje su sudjelovale u projektu izložile svoje radove te predstavile književnika/književnicu i književno djelo kojim su se na multidisciplinaran način bavile od početka školske godine. Koordinatorica i autorica projekta je knjižničarka Elda Pliško Horvat, a u projektu su sudjelovali učenici i nastavnici iz sljedećih škola: Talijanska srednja škola – Scuola Media Superiore Italiana Dante Alighieri Pula – Pola, Gimnazija Pula, Škola za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu Pula, Strukovna škola Pula, Škola primijenjenih umjetnosti i dizajna Pula, Pazinski kolegij – Klasična gimnazija Pazin, Srednja škola Zvane Črnja RovinjU prilogu možete vidjeti plakate koje su učenici izradili sa svojim mentorima i mentoricama. Portreti književnika i vizualni identitet projekta "Annus Mirabilis 1922" rad su Škole primijenjenih umjetnosti i dizajna Pula.

Annus mirabilis 1922.

U projektu su sudjelovale učenice 3.b razreda (Ivona Banović, Karla Bulić i Martina Smoljan), učenici 2.d razreda (Endrit Ćenaj, Marsel Grbac, Jusuf Iljjazi, Dorijan Kojšor i Danijel Marjanović), a mentori učenicima su bili knjižničarka, nastavnice Mateja Lukac i Marija Došen te nastavnik Semir Koljić.

Naša Škola je, u suradnji sa Školom za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu Pula, imala zadatak predstaviti život i djelo umjetnice Virginije Woolf. Uz proučavanje njenih djela i biografije, organizirali smo i jedan umjetnički performans – „Literarnu kavanu“ u Circolu.

Virginia Woolf – biografija, autor: boban.betina

Literarna kavana A1.pdf, autor: boban.betina