Posjet sajmu knjiga Interliber
Autor: Ana Milovan, 30. 11. 2023.

Učenici drugih i trećih razreda Strukovne škole Pula (kozmetičari, frizeri, mesari, nutricionisti) u pratnji svojih razrednika posjetili su u četvrtak, 9. 11. 2023., sajam knjiga Interliber u Zagrebu.

Polazak je bio s autobusnog kolodvora u Puli u ranim jutarnjim satima. Dolaskom u Zagreb, učenici su posjetili sajam knjiga gdje su se mogli upoznati s različitim izdavačima, spisateljima i knjigama. Nakon posjeta Interliberu, učenici su imali organiziran obilazak grada i upoznavanje s poviješću grada Zagreba. Povratak u Pulu bio je u kasnim večernjim satima.

Helena Trifunac, 3. b

Izlet u Zagreb na Interliber

Da budemo iskreni, svaki učenik na spomen riječi „izlet“ već razmišlja koliko slobodnog vremena ima i što će sve raditi u tome mjestu. Odmah nam je bilo predstavljeno da idemo na Sajam knjiga u Zagreb i da ćemo moći razgledati sajamski prostor i diviti se čarima dnevnih predmeta mučenja u školi nazvanih knjiga. Na prvu zvuči odlično, zar ne? Hodanje uokolo po Velesajmu i pronalaženje jedne te iste stvari samo s drugačijim naslovom i slikom? Nikako! Ali, naravno, naši dragi razrednici objasnili su nam važnost knjiga i predložili slobodno vrijeme u centru grada Zagreba.

Putovanje do Zagreba uz potrebna stajanja, glazbu i druženje s ostalim učenicima učinili su dolazak i odlazak zabavnima. Dolaskom na Interliber prošetali smo se, uočili gomilu knjiga i mnoštvo posjetitelja. Netko je kupio koju knjigu, a netko samo brojao sekunde do slobodnog vremena. Nakon određenog vremena razrednici su nas pozvali i bus je došao. Stigli smo na Trg bana Josipa Jelačića uz usputni razgled grada i dobili zeleno svjetlo. Toliko opcija da nismo znali gdje ćemo prije, ali u jedno smo bili sigurni - novčanik neće mirovati. Nakon ručka i odmora našli smo se na Trgu u dogovoreno vrijeme, fotografirali smo se i krenuli prema autobusu.

Vožnja za nazad bila je ugodna, neki su spavali, a neki pjevali. Svakako nitko nije izostavljen i svi smo se dobro proveli, tako da bi se moglo reći da je uspješan bio izlet i provod odličan!

Lea Knežević 2. a