Hana Družetić prva na Međužupanijskom natjecanju u disciplini „Kozmetička njega“
Autor: Ana Milovan, 11. 3. 2024.

Učenica naše škole Hana Družetić iz 4. a razreda pobijedila je na Međužupanijskom natjecanju u disciplini „Kozmetička njega“ koje se održalo u našoj školi u petak, 8. ožujka 2024. godine. Strukovna škola Pula s radošću je prihvatila odluku Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih da se na adresi školskog kozmetičkog praktikuma na Vidikovcu, u Rizzijevoj 28, održi jedno od dvaju izlučnih natjecanja za Državno natjecanje učenika strukovnih škola – WorldSkills Croatia 2024. kojemu je cilj priznavanje i promocija izvrsnosti u strukovnim vještinama.

Uz učenicu naše škole natjecalo se još pet učenica: Srednju strukovnu školu Šibenik predstavljala je N. Lekaj, Obrtničku školu Split P. Raboteg, Srednju strukovnu školu bana Josipa Jelačića Sinj M. Penić, Obrtničku školu Opatija L. Velčić i Obrtničku i tehničku školu Dubrovnik K. Pezić. Svoje vještine učenice su pokazale u dvama modulima: tretman tijela i šminkanje na zadanu temu – boho stil. Slijede li natjecateljice sve propisane upute i redoslijed u oba zadatka, pratile su pritom ih ocjenjujući članice tročlanog prosudbenog povjerenstva: obrtnica Mirjana Lovaković i dvije nastavnice; iz Strukovne škole Buje Jasmina Baf Radijevac i iz Strukovne škole Pula Ljiljana Damjanić Čaušević (predsjednica). Sve je budno pratila i supervizorica WorldSkills Croatia.

Nakon objave Liste konačnog poretka, najboljim četirima natjecateljicama koje su se plasirale na WorldSkills Croatia 2024. (Zagreb, 13. – 15. svibnja 2024.) kao i njihovim mentoricama, ravnatelj Strukovne škole Pula podijelio je priznanja, zahvalnice i nagrade koje su omogućili Midex, Turistička zajednica grada Pule i Grad Pula.

Strukovna škola Pula nije samo pripremila svu potrebnu opremu i materijal da bi natjecanje proteklo profesionalno nego se pobrinula i oko drugih detalja kako bi se svi osjećali ugodno i dobrodošlo; primjerice tijekom natjecanja za mentorice natjecateljica organizirano je stručno vodstvo kroz turističke ljepote grada Pule, jutarnju okrepu slatkim i slanim pekarskim proizvodima za sve je sudionike omogućila Brionka, sokove je donirao Badel, a po završetku je svima dostavljen ručak kao i mafini koje su  ispekli učenici pekari u svojem školskom praktikumu.

Čestitamo Hani Družetić i mentorici Ivni Bevanda Strah i želimo puno sreće na Državnom natjecanju u Zagrebu!

Fotografije natjecanja u fotogaleriji na adresi: